W3917B0100
DigiKey Part Number
553-W3917B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3917B0100
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
4dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)