W3554K0153
DigiKey Part Number
553-W3554K0153-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3554K0153
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 153MM SMA
Power - Max
5 W
Features
Cable - 153mm
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.5GHz, 2.2GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 1.6GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)