SPDA24617/3900
DigiKey Part Number
553-SPDA24617/3900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDA24617/3900
Description
ANT EXT 617-3900 SMA IP65
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE Blade SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
3
Series
Gain
1dBi, 2.5dBi, 3dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular
Ingress Protection
IP65
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.05GHz, 3.55GHz
Height (Max)
8.789" (223.24mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 2.7GHz, 3.2GHz ~ 3.9GHz