PA4346.332ANLT
DigiKey Part Number
553-4041-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4041-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4041-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4346.332ANLT
Description
FIXED IND 3.3UH 14A 7 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 14 A 7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4346.332ANLT Models
DC Resistance (DCR)
7mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
20.5A