LPF1608LL53R2400A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LPF1608LL53R2400A |
Description | RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.45GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.48dB 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Filter Type Low Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 0.48dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Frequency 2.45GHz Center | Height (Max) 0.032" (0.80mm) |