HXB6005HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HXB6005HLT |
Description | MOD SIN 1GPP 1:1 EXT HF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 350µH LAN 1G Base-T, Power over Ethernet (PoE) Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Inductance 350µH |
Manufacturer Pulse Electronics | Turns Ratio - Primary:Secondary 1CT:1CT |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.691" L x 0.480" W (17.55mm x 12.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Transformer Type LAN 1G Base-T, Power over Ethernet (PoE) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |