AS03404MO-SP34
DigiKey Part Number
668-AS03404MO-SP34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS03404MO-SP34
Description
SPEAKER 34MM 2W 4OHM 600HZ 94DB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Ohms General Purpose Speaker 2 W 600 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
EDA/CAD Models
AS03404MO-SP34 Models
Power - Rated
2 W
Series
Power - Max
2.5 W
Packaging
Bulk
Material - Cone
Composite
Type
General Purpose
Frequency Range
600 Hz ~ 20 kHz
Termination
None
Frequency - Self Resonant
600Hz
Size / Dimension
1.339" L x 0.437" W (34.00mm x 11.10mm)
Impedance
4 Ohms
Height - Seated (Max)
0.144" (3.65mm)
Efficiency - dBA
80.00
Operating Temperature
-25°C ~ 50°C
Efficiency - Testing
1W/500mm
Distortion Rating
5% @ 1kHZ, 2W