AI-2304-TF-LW147-12V
DigiKey Part Number
668-AI-2304-TF-LW147-12V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AI-2304-TF-LW147-12V
Description
BUZZER MAGN 12V 32X17 FLANG
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 12 V 35mA 400Hz 82dB @ 12V, 30cm Panel Mount, Flange Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AI-2304-TF-LW147-12V Models
Category
Operating Mode
Single Tone
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Sound Pressure Level (SPL)
82dB @ 12V, 30cm
Packaging
Tray
Current - Supply
35mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Input Type
DC
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Voltage - Rated
12 V
Termination
Wire Leads
Voltage Range
8 ~ 16V
Size / Dimension
1.319" L x 0.669" W (33.50mm x 17.00mm)
Frequency
400Hz
Height - Seated (Max)
0.622" (15.80mm)