PPL200U-120
DigiKey Part Number
993-1473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPL200U-120
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 192 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
192 W
Manufacturer
Phihong USA
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
7.21" L x 3.19" W x 1.67" H (183.2mm x 81.0mm x 42.3mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
cULus, IEC
Current - Output (Max)
16A