PML065-240
DigiKey Part Number
PML065-240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PML065-240
Description
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 100 ~ 240 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
88%
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.1mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Standard Number
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
2.71 A