PLS-75F25AL02-08
DigiKey Part Number
PLS-75F25AL02-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLS-75F25AL02-08
Description
SPEAKR 7.42OHM 25W TOP PORT 84DB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.42 Ohms Full Range Speaker 25 W 100 Hz ~ 20 kHz Top Round, Square Frame
Power - Rated
25 W
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
104.81Hz
Size / Dimension
3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
Impedance
7.42 Ohms
Height - Seated (Max)
1.961" (49.80mm)