PLS-65F25AL02-08 bottom
PLS-65F25AL02-08
DigiKey Part Number
PLS-65F25AL02-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLS-65F25AL02-08
Description
SPEAKR 7.29OHM 25W TOP PT 82.8DB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.29 Ohms Full Range Speaker 25 W 100 Hz ~ 20 kHz Top Round, Square Frame
Power - Rated
25 W
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
104.3Hz
Size / Dimension
2.717" L x 2.717" W (69.00mm x 69.00mm)
Impedance
7.29 Ohms
Height - Seated (Max)
1.819" (46.20mm)