PE33567-24
DigiKey Part Number
6099-PE33567-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33567-24
Description
COAX CBL BNC TO CABLE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to Cable RG-59 24.00" (609.60mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector
Cable (Round)
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-59
Style
BNC to Cable
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms