PE15A1044
DigiKey Part Number
6099-PE15A1044-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE15A1044
Description
IC RF AMP GPS 10MHZ-550MHZ MOD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 10MHz ~ 550MHz Module
Category
Noise Figure
1.7dB
Manufacturer
Pasternack
RF Type
General Purpose
Packaging
Bag
Voltage - Supply
15V
Part Status
Active
Current - Supply
105mA
Frequency
10MHz ~ 550MHz
Test Frequency
10MHz ~ 550MHz