S100X150VAM
DigiKey Part Number
298-S100X150VAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X150VAM
Description
MP CASSETTE, SELF-LAMINATING LAB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Panduit MP300 Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-46°C ~ 107°C
Label Size
1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)