GEE62F-A-C0
DigiKey Part Number
298-13440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEE62F-A-C0
Description
GROMMET EDGE SLOT PE BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Edging - 100' L (30.48m) Grommet - Edging, Slotted Black
Category
Panel Cutout Dimensions
Edging - 100' L (30.48m)
Manufacturer
Panduit Corp
Features
Adhesive, Weather Resistant
Series
Material
Polyethylene (PE)
Packaging
Spool
Color
Black
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 HB
Bushing, Grommet Type
Grommet - Edging, Slotted
Shelf Life
36 Months
For Use With/Related Products
Edges, Irregular Holes
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Panel Thickness
0.036" ~ 0.062" (0.91mm ~ 1.57mm)