FSDXL81-10-C
DigiKey Part Number
298-14513-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSDXL81-10-C
Description
CONN FERRULE DIN 12AWG GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector DIN 12 AWG (4.00mm²) Single Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
12 AWG (4.00mm²)
Packaging
Bulk
Length - Overall
19.50mm
Part Status
Active
Length - Pin
10.00mm