ACC19-A-C20
DigiKey Part Number
298-12106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC19-A-C20
Description
CBL CLIP C-TYPE BLACK ADHESIVE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, C-Type Black Adhesive 0.190" (4.83mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACC19-A-C20 Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Packaging
Bulk
Length
0.630" (16.00mm)
Part Status
Active
Width
0.760" (19.30mm)
Type
Clip, C-Type
Height
0.250" (6.35mm)
Opening Size
0.190" (4.83mm)