EXB-18VR000X
DigiKey Part Number
Y6000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y6000CT-ND - Cut Tape (CT)
Y6000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-18VR000X
Description
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0502
Detailed Description
0.0 Ohm Jumper 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-18VR000X Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
31mW
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
0.0
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Tolerance
Jumper
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)