EXB-14V220JX
DigiKey Part Number
Y3220TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y3220CT-ND - Cut Tape (CT)
Y3220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-14V220JX
Description
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0302
Detailed Description
22 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
31mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
0302
Resistance (Ohms)
22
Size / Dimension
0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)