ETPE330MA9GB
DigiKey Part Number
P122637TR-ND - Tape & Reel (TR)
P122637CT-ND - Cut Tape (CT)
P122637DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETPE330MA9GB
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric) 9mOhm @ 300kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETPE330MA9GB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 300kHz
Manufacturer
Panasonic Industry
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
2.5 V