ERZ-V20D621
DigiKey Part Number
P7278-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D621
Description
VARISTOR 620V 7.5KA DISC 22.50MM
Detailed Description
620 V 7.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 22.50mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V20D621 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Current - Surge
7.5 kA
Series
Energy
382J
Capacitance @ Frequency
700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 22.50mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V