ERZ-V20D220
DigiKey Part Number
P7315-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D220
Description
VARISTOR 22V 3KA DISC 21.5MM
Detailed Description
22 V 3 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V20D220 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
24 V
Current - Surge
3 kA
Series
Energy
16J
Capacitance @ Frequency
30000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
20 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V