DSA300100L
DigiKey Part Number
DSA300100LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA300100L
Description
TRANS PNP 50V 0.1A SSSMINI3-F2-B
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor PNP 50 V 100 mA 150MHz 100 mW Surface Mount SSSMini3-F2-B
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSA300100L Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
210 @ 2mA, 10V
Mfr
Power - Max
100 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Transition
150MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Package / Case
SOT-723
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50 V
Supplier Device Package
SSSMini3-F2-B
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
500mV @ 10mA, 100mA