4TPF330M9L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 4TPF330M9L |
Description | CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 9mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 4TPF330M9L Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Panasonic Industry | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Capacitance 330 µF | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Voltage - Rated 4 V | Manufacturer Size Code D3L |