4TPF330M9L
DigiKey Part Number
10-4TPF330M9LTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-4TPF330M9LCT-ND - Cut Tape (CT)
10-4TPF330M9LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4TPF330M9L
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 9mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
4TPF330M9L Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated
4 V