4TCE470ML | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 4TCE470ML |
Description | CAP TANT POLY 470UF 4V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 4TCE470ML Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 470 µF | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D3L |
Voltage - Rated 4 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz |