LT4HW-AC240V
DigiKey Part Number
1110-3110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT4HW-AC240V
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR 5A 250V
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.01 Sec ~ 9999 Hrs Delay 5A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Delay Time
0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC
Part Status
Obsolete
Termination Style
Plug In, 11 Pin (Octal)