HG-C1200L3-P
DigiKey Part Number
1110-4333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HG-C1200L3-P
Description
SENSOR REFLECTIVE 200MM PNP
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reflective Optical Sensor 7.874" (200mm) PNP - Open Collector
Category
Output Configuration
PNP - Open Collector
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Light Source
Red Laser Diode (655nm)
Series
Connection Method
Cable
Packaging
Box
Ingress Protection
IP67
Part Status
Active
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Method
Reflective
Adjustment Type
Teaching Method
Sensing Distance
7.874" (200mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 45°C
Voltage - Supply
21.6V ~ 26.4V