AFL128128A0-1.44N12NTM-ANO
DigiKey Part Number
5491-AFL128128A0-1.44N12NTM-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFL128128A0-1.44N12NTM-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.44"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 1.44" (36.58mm) 128 x 128
Category
Diagonal Screen Size
1.44" (36.58mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
27.10mm W x 28.10mm H