040R125-024000
DigiKey Part Number
2347-040R125-024000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
040R125-024000
Description
RFI FOF GASKET CU NICKEL ADH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fabric Over Foam Copper Nylon Nickel Adhesive
Category
Length
24.000" (609.60mm)
Manufacturer
Orbel Corporation
Height
0.040" (1.02mm)
Series
Material
Copper Nylon
Packaging
Bulk
Plating
Nickel
Part Status
Active
Attachment Method
Adhesive
Type
Fabric Over Foam
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Shape
Rectangle
Shelf Life
24 Months
Width
0.125" (3.18mm)