SZMM5Z9V1ST1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMM5Z9V1ST1G |
Description | DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 52 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 500 mW ±2% Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SZMM5Z9V1ST1G Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 500 mW | Supplier Device Package SOD-523 |
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V |