SZMM5Z9V1ST1G
DigiKey Part Number
488-SZMM5Z9V1ST1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMM5Z9V1ST1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZMM5Z9V1ST1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM5Z9V1ST1G
Description
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 500 mW ±2% Surface Mount SOD-523
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZMM5Z9V1ST1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Supplier Device Package
SOD-523
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V