SZMM5Z12VST5G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMM5Z12VST5G |
Description | DIODE ZENER 12V 500MW SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 49 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 12 V 500 mW ±2.08% Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2.08% | Package / Case |
Power - Max 500 mW | Supplier Device Package SOD-523 |
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms |