SZBZX84B9V1LT3G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 2,136
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Good-Ark Semiconductor
Zener Diode 9.1 V 250 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
SZBZX84B9V1LT3G
DigiKey Part Number
488-SZBZX84B9V1LT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZBZX84B9V1LT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZBZX84B9V1LT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZBZX84B9V1LT3G
Description
DIODE ZENER 9.1V 250MW SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZBZX84B9V1LT3G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
250 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms