MM3Z30VC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MM3Z30VC |
Description | DIODE ZENER 30V 200MW SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 30 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 21 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-323F |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms |