BAV70M3T5G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 4,879
Datasheet
Diode Array 1 Pair Common Cathode 75 V 200mA (DC) Surface Mount SOT-723
BAV70M3T5G
DigiKey Part Number
BAV70M3T5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BAV70M3T5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
BAV70M3T5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAV70M3T5G
Description
DIODE ARRAY GP 75V 200MA SOT-723
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BAV70M3T5G Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
onsemi
Reverse Recovery Time (trr)
6 ns
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.5 µA @ 70 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
SOT-723
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
75 V
Supplier Device Package
SOT-723
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 150 mA