Image for OSTVL203150 is not available
OSTVL203150
DigiKey Part Number
OSTVL203150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTVL203150
Description
TERM BLOCK HDR 20POS 3.81MM
Detailed Description
20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole
Current - UL
10 A
Series
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Number of Positions
20
Positions Per Level
10
Pitch
0.150" (3.81mm)
Contact Tail Length
0.138" (3.50mm)
Insulation Height
0.866" (22.00mm)