Image for OSTVK233150 is not available
OSTVK233150
DigiKey Part Number
OSTVK233150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTVK233150
Description
TERM BLOCK HDR 23POS 3.81MM
Detailed Description
23 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 45° Through Hole
Current - UL
8 A
Series
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Number of Positions
23
Positions Per Level
23
Contact Tail Length
0.134" (3.40mm)
Pitch
0.150" (3.81mm)
Insulation Height
0.433" (11.00mm)