H3Y-2-B AC100-120 1S
DigiKey Part Number
236-H3Y-2-B AC100-120 1S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3Y-2-B AC100-120 1S
Description
RELAY TIME DELAY 1SEC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay, On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.1 Sec ~ 1 Sec Delay 5A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Sec ~ 1 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 120VAC