H3AM-NS-B AC100-240 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Omron Automation and Safety
In Stock: 15
Datasheet
Similar
Omron Automation and Safety
In Stock: 1
Datasheet
Image for H3AM-NS-B AC100-240 is not available
H3AM-NS-B AC100-240
DigiKey Part Number
H3AM-NS-BAC100-240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3AM-NS-B AC100-240
Description
RELAY TIME DELAY 60HR 5A 250V
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 1 Sec ~ 60 Hrs Delay 5A @ 250VAC Panel Mount
EDA/CAD Models
H3AM-NS-B AC100-240 Models
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Delay Time
1 Sec ~ 60 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC