F3SG-4SRB1760-25
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRB1760-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRB1760-25
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
88
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Protection
Hand
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
25mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
1760mm