Image for E3T-SR24-M1TJ 0.3M is not available
E3T-SR24-M1TJ 0.3M
DigiKey Part Number
E3T-SR24-M1TJ0.3M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3T-SR24-M1TJ 0.3M
Description
SENSOR RETROREFLECTIVE 200MM PNP
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Retroreflective Optical Sensor 0.394" ~ 7.874" (10mm ~ 200mm) ADJ PNP - Open Collector/Dark-ON
Category
Response Time
1ms
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Output Configuration
PNP - Open Collector/Dark-ON
Series
Light Source
Red (650nm)
Packaging
Bulk
Connection Method
Connector
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67, IEC
Sensing Method
Retroreflective
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C
Sensing Distance
0.394" ~ 7.874" (10mm ~ 200mm) ADJ
Base Product Number
Voltage - Supply
12V ~ 24V