FLTR100V20Z
DigiKey Part Number
555-FLTR100V20Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTR100V20Z
Description
LINE FILTER 75VDC 20A TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 75V Three Stage PC Pins
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FLTR100V20Z Models
Category
Current
20 A
Manufacturer
OmniOn Power™
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Single Phase
Termination Style
PC Pins
Configuration
Three Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
75V