A25200-016
DigiKey Part Number
2262-A25200-016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A25200-016
Description
DRS-16-WWD18.0-C-LT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 1.50' (457.20mm)
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Omnetics
Length
1.50' (457.20mm)