OWPB-2210P3.3-20-03
DigiKey Part Number
3949-OWPB-2210P3.3-20-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWPB-2210P3.3-20-03
Description
BUZZER PIEZO 3.0V 22.1X10.8MM PI
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 3 V 5mA 2kHz 75dB @ 3V, 10cm Through Hole PC Pins
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 3V, 10cm
Packaging
Tray
Current - Supply
5mA
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
3 V
Termination
PC Pins
Voltage Range
3 ~ 28V
Size / Dimension
0.870" Dia (22.10mm)
Frequency
2kHz
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)