S20F1C-P05MFG0-500S
DigiKey Part Number
1907-1521-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20F1C-P05MFG0-500S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S20F1C-P05MFG0-500S Models
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C