S11F1C-P05MJG0-5000
DigiKey Part Number
1907-1453-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11F1C-P05MJG0-5000
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S11F1C-P05MJG0-5000 Models
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C