K11K0C-P03LPH0-6000
DigiKey Part Number
1907-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11K0C-P03LPH0-6000
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
K11K0C-P03LPH0-6000 Models
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
12A
Cable Opening
0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C