TJA1028T/3V3/10,11
DigiKey Part Number
TJA1028T/3V3/10,11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TJA1028T/3V3/10,11
Description
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SO
Customer Reference
Detailed Description
1/1 Transceiver Half LINbus 8-SO
Category
Receiver Hysteresis
200 mV
Manufacturer
NXP USA Inc.
Voltage - Supply
3.3V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Transceiver
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)